Panel administracyjny Galerie
Rallyland
RALLYLAND CUP 2017 RMPST KLUBOWE
Menu
Aktualności
Zlot
Terminarz
Filmy i zdjęcia
Korynt
Giełda
Części
Kontakt
Rallyland Cup 2017
Aktualności
Regulaminy
Terminarz
Wyniki
Galerie
Wiadomości z imprez samochodowych

PIĘKNA I BESTIA

2014-08-26 12:57:21

To iście filmowe zestawienie, już w ten weekend zadebiutuje na rajdowych trasach północnej Polski. W rolę pięknej wcieli się Dominika Odejewska, zawodniczka Automobilklubu Rallyland, doświadczony pilot rajdów Cross-Country, którą do tej pory mogliśmy oglądać na trasach odcinków specjalnych rajdów takich jak: Baja Poland, Transgothica, MT Rally czy eliminacji Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, gdzie razem z bratem Hubertem tworzą wspólnie załogę Chojnickiego klubu. Bęstię w tym duecie odegra nie byle co, a mianowicie prawdziwa 11-tonowa terenowa ciężarówka MAN TGA 4x4, którą w tym roku podziwiać mogliśmy na trasach najpopularniejszej imprezy terenowej na świecie - Rajdzie Dakar. Ta 530 konna rajdówka, dysponuję 16 biegami i na leśnych duktach rozpędzą się do prędkości ponad 150 km/h.

Areną zmagań Pięknej i Bestii będzie eliminacja mistrzostw świata, rajd Baja Poland, który odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia na terenie poligonu Drawskiego (sobota) oraz w okolicach Szczecina (piątek, niedziela). Załogę terenowej ciężarówki uzupełnią: Grzegorz Baran wielokrotny uczestnik rajdu Dakar, jeden z najbardziej doświadczonych kierowców klasy ciężkiej w Polsce oraz Paweł Grot, miłośnik rajdów terenowych, który w zeszłym roku "czerwoną bestią" pokonywał trasy dakarowego maratonu.

Start w polskiej eliminacji Mistrzostw Świata w okolicach Drawska posłuży załodze Baran/Odejewska/Grot przygotowaniom do uczestnictwa w Rajdzie Dakar 2015. Już, wkrótce okaże się czy Chojnice doczekają się pierwszego reprezentanta na stracie najsłynniejszego terenowego rajdu świata, który rozgrywany jest na ziemiach Ameryki Południowej. Dla kibiców sportów samochodowych najbliższa sobota, będzie nie lada gratką, bo oprócz chojnickiej załogi, podziwiać będą mogli również inne dakarowe ciężarówki:Tatra, Unimog jak i najlepsze załogi samochodowe z Krzysztofem Hołowczycem i Adamem Małyszem na czele.

Baja Poland będzie też dobrym przygotowaniem dla wszystkich, którzy posiadają domieszkę benzyny we krwi, gdyż już dwa tygodnie później na ulicach Chojnic, będą oni kibicować najszybszym załogom pucharu Motul Rallyland Cup na trasie wieczornego odcinka specjalnego "Prolog Chojnice", o którym więcej informacji przedstawimy wkrótce!

Informacje ze startu na Dominiki będzie można śledzić na bieżąco na profilu facebookowym: Team Odejewscy

Fot. Dakar Polish Truck Team, Eliza Sikorska, Marian Chytka

@2021 webdesign: www.zz-top.pl
GaleriaV i VI runda GSMP - Sopot 2005
Newsletter

Chcesz otrzymywać maile z newsami ?Automobilklub Morski - Jeep Club Chojnice, 89-600 Chojnice, Nieżychowice 91 tel: +48 (052) 3981011
Automobilklub Rallyland, 89-600 Chojnice, Nieżychowice 91 tel: +48 (052) 3981011
e-mail: jeep@korycki.pl, karol@zygmunt.info
Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2021 Grafika: zygmanski@gmail.com