Panel administracyjny Galerie
Rallyland
RALLYLAND CUP 2017 RMPST KLUBOWE
Menu
Aktualności
Zlot
Terminarz
Filmy i zdjęcia
Korynt
Giełda
Części
Kontakt
Rallyland Cup 2017
Aktualności
Regulaminy
Terminarz
Wyniki
Galerie
Wiadomości z imprez samochodowych

3 "LATAJĄCA" RUNDA MOTUL RALLYLAND CUP ZAKOŃCZONA

2012-06-11 23:05:25

9 czerwca w sobotę, dzień po remisowym meczu polskiej reprezentacji na Euro 2012, na terenie ośrodka rajdowego Rallyland odbył się rallysprint będący 3 rundą pucharu Motul Rallyland Cup (MPC). Zawody te jednocześnie były 3 eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Gdańskiego PZM (RSMOG). Tym razem na uczestników czekały 3 próby sprawnościowe, pokonywane trzykrotnie.

Autorem tras, tak jak na wszystkich tegorocznych rundach jest Jakub Brzeziński "Colin", który oprócz tradycyjnych partii rozgrywanych na płycie lotniska czy drogach okalających lotnisko, przygotował również łączniki szutrowe i niespodziankę w postaci "hopki" zlokalizowanej na szutrowym fragmencie drugiej próby sprawnościowej. Najdłuższym skokiem ok. 18 metrów może pochwalić się załoga nr 62 Wojciech Krawczyk/Daniel Durka w Subaru Legacy, która za swój wyczyn dostała pamiątkową nagrodę.

Rekordowa oprócz skoku, tym razem również była frekwencja, a mianowicie na starcie pierwszego odcinka stanęło 68 załóg. Trzeba pamiętać, że taka liczba uczestników to nie lada wyzwanie zarówno dla sędziów, jak i ekip zabezpieczenia prób sprawnościowych. Na szczęście kolejny raz potwierdziła się reguła, że poziom uczestników startujących w MPC jest na tyle wysoki, iż ekipa ratowników przez cały sobotni dzień nie miała żadnego zgłoszenia. Natomiast zmienne warunki pogodowe, a w szczególności silny deszcz w drugiej części dnia spowodował, że załogi które wyjechały na "slicku" z parku serwisowego straciły szanse na wygranie rajdu. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej wygrała załoga Piotr Korzeniewski/Borys Barbukow (Subaru Impreza) wyprzedzając o niespełna 4 sekundy kolejną Subaru Imprezę załogi Jakub Klatta/Maciej Karge.

Do zapoznania się z całościowymi wynikami sobotniej imprezy zapraszamy na stronę: zz-top.pl
Już w tym momencie zapraszamy wszystkich zawodników jak i kibiców na 4 rundę MPC, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu - 30 czerwca. Do zobaczenia!
Fot. Wojciech Domek

Galeria Wojtka Domka
@2021 webdesign: www.zz-top.pl
Galeria28 Rajd Lizbona-Dakar
Newsletter

Chcesz otrzymywać maile z newsami ?Automobilklub Morski - Jeep Club Chojnice, 89-600 Chojnice, Nieżychowice 91 tel: +48 (052) 3981011
Automobilklub Rallyland, 89-600 Chojnice, Nieżychowice 91 tel: +48 (052) 3981011
e-mail: jeep@korycki.pl, karol@zygmunt.info
Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2021 Grafika: zygmanski@gmail.com